На що в першу чергу звертає увагу турист, відкриваючи для себе нове місто? Звичайно ж, на архітектуру! А якщо до того ж до індивідуального стилю будинків йде вигадлива кольорова забарвлення, то прогулянка по такому місту стане воістину захоплюючою подорожжю. Які причини таких дивовижних переваг? Кожен барвистий містечко має свою причину «пластилінового» або «цукерково-смугастого» перетворення: від рішення покінчити з буденністю на користь веселощів, примх губернатора, впливу Голлівуду, до офіційної постанови уряду.
Отже, перейдемо до списку найяскравіших міст світу …
-
- Будинки на італійському острові Бурано вражають буйством фарб. Відповідно до історії острова рибалки, вирушаючи в плавання, фарбували свої будинки в яскраві відтінки, в основному – помаранчеві, червоні, жовті та фіолетові. Таким чином, вони забезпечували собі повернення назад під час туманної погоди, а вдома виступали в якості маяків.
- Район Кейптауна Бо-Каап (в минулому – Малайський квартал, куди завозили рабів) існує з 18 століття і виділяється своїми барвистими фасадами, в яких переважають особливо яскраві відтінки. Будинки офарблювалися з метою спростити пошук потрібної адреси для неписьменного населення.
-
Будинки Віллемстад – столиці острова Кюрасао отримали свої кольори завдяки капризу губернатора, який правив в 1800-х роках. Йому здавалося, що будинки, пофарбовані в білий колір, викликають у нього напад мігрені. Щоб уникнути головного болю правитель видав указ про фарбування всіх будинків міста в яскраві тони.
- Місто Джодхпур отримав другий назву «Блакитний місто» як барвисте нагадування про кастової системі в Індії. Представники вищого класу фарбували свої житла в синьо-блакитний відтінок, щоб виділиться на тлі нижчої касти. Згодом за традицією всі будинки в місті стали фарбуватися в «королівський» колір.
- Химерна вулиця Камініто району Ла-Бока – візитна картка Буенос-Айреса. Таку оригінальну фарбування фасадів пояснюють тим, що в районі жили бідняки, які будували свої будинки з шиферу і жерсті, і фарбували їх чим доведеться.
- Джайпур – абсолютно рожеве місто в Індії за законом. Свій колір місто отримало в 19 столітті, коли країна була колонією Британії і мала герб саме рожевого кольору.
- Кубинський місто Тринідад славиться своїми зеленими, блакитними і сонячно-жовтими будиночками, які представляють поєднання африканської і кубинської культуру на барвистих вулицях.
- Традиційний єврейський квартал балата в Стамбулі – один з найстаріших районів міста, побудований за часів візантійської епохи. Червоні, сині і зелені будинку, навалені один на одного – дуже схожі на ковдру з різнокольорових клаптиків.
- Різнобарвний район Пелоуріньо в Сальвадорі символізує боротьбу з рабством. Цей район був першим невільничим ринком в Бразилії, і після скасування рабства став повільно руйнуватися. Але з часом все об’єкти були відновлені і Пелоуріньо став одним з найпрекрасніших місць в Бразилії.
- Будинки району Мосту роу в Чарльстоні, розташовані біля набережної міста, пофарбовані в пастельні тони, що, на думку одних краєзнавців, допомагало дістатися неабияк п’яним морякам до їх гостьового будинку. Інші ж вважали, що це такий собі рекламний хід магазинів.
- Єдиний в світі мультяшна село Хускар в Іспанії. Своїм яскраво-блакитним кольором будинки жителів міста зобов’язані відомого мультфільму про грибах «Смурфіки». У цьому яскравому містечку регулярні проводяться екскурсії та різні заходи популярні серед туристів.
- Відомий чилійський поет Пабло Неруда, не міг не описати красу свого рідного міста Вальпараїсо. На фасадах будинків в яскравих фарбах виражено бачення вуличних художників, і нудні вулички перетворюються на справжні витвори мистецтва.
- Основною визначною пам’яткою Сент-Джонса вважаються «мармеладні» вдома у вікторіанському стилі, пофарбовані в яскраві червоні, сині, жовті й зелені відтінки. Поява таких кольорових фасадів в 70-х роках 20 століття стало рішенням влади покінчити з сірої буденністю і внести іскру в життя мешканців острова.